O tym blogu słów kilka.

Założenie bloga przeszło mi przez myśl kilkukrotnie ale nigdy nie mogłem się jakoś do tego zebrać, aż do teraz, w końcu nadszedł ten dzień! Do założenia tego bloga skłonił mnie niedawny wpis na pewnym profilu propagującym Słowiańszczyznę z artykułem w którym zamieszczony był kompletnie idiotyczny przepis na „miód” z Mniszka Lekarskiego. Widywałem wcześniej ten przepis, wszędzie bezmyślnie powielany, ale dopiero teraz coś mnie tknęło i stwierdziłem dość!

Tak więc zakładam tego bloga między innymi po to, żeby rozprawiać się z takim idiotycznymi przepisami, rozpowszechnianymi jako zdrowe i często pod szyldem Słowiańszczyzny i Ludowości.

Będzie to blog przede wszystkim o zdrowej wegetariańskiej, wegańskiej, witariańskiej kuchni Słowiańskiej, o zdrowym odżywianiu, o zdrowych przepisach na smaczne i zdrowe pożywienie oraz o zdrowym stylu życia. Nie znajdziecie tutaj przepisów z mięsem, gównianymi kupnymi przetworzonymi produktami, w stylu kostek rosołowych, keczupów, różnych gotowych sosów itd. itp. tak bardzo popularnych w przepisach wegetariańskich, niestety tutaj tego nie będzie. Tutaj będzie tylko miejsce na pełnowartościowe i naturalne jadło.

Blog ten będzie swego rodzaju moim zeszytem z przepisami, zbiorem najciekawszych przepisów, często przeze mnie zmienionych i często przeze mnie wymyślonych. Może zdarzyć się , że nie podam dokładnych proporcji bo sam nigdy ścisłych proporcji nie przestrzegam, eksperymentuje, więc nie będą to przepisy dla leniwych ludzi którym trzeba wszystko podać na tacy, nielubiących eksperymentować. Będę stosował również kuchnie pięciu przemian, raczej w stopni początkującym gdyż sam dopiero co się uczę. Może być trochę szaro i surowo ale postaram się jak tylko znajdę czas kolorować go zdjęciami, tak więc osobom lubiącym tylko popatrzeć na ładne zdjęcia także odradzam tego bloga.

Wszystko co tu opublikuję oparte będzie na moich doświadczeniach. Dowiecie się jak przejść na zdrowe odżywianie, jak schudnąć, jak zachować zdrowie i szczęście i dużo, dużo więcej!

Zapraszam Wszystkich zainteresowanych do śledzenia moich poczynań na tym blogu!

Reklamy

6 komentarzy

 1. Ciekawy temat bloga. Masz ogromną wiedzę i super, że chcesz się na dzielić. Będę tu zaglądać, licząc na ciekawe wpisy i dużo pozytywnych emocji.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Mam takie jedno pytanie, skąd się wzieła wegetariańska kuchnia słowiańska. Z tego co wiem nasza kultura( słowianska) wywodzi się z kultury wedyjskiej Ariów ( tak samo jak jezyk polski z saskrytu ). Tenże lud dał Indyjczyką ( wtym czasie Hindusami nie byli, dopiero w okolicach średniowiecza religia ta powstała ) wedy
  ( wiedzę ). Jedna z wed, Ayurveda, mówi o trzech typach ludzkiego organizmu (vata, pitta, kaph), każda z nich w swojej idealnej zdrowej diecie ma mięso i jest ono zalecane. Hindusi tą wiarę w wegetarianizm wzieli z legędy jakoby Ariowie mięsa nie jedli, jednakże wedy mówią inaczej. Tysiące lat wiedzy kontra średniowieczna religia.
  Dlaczego na słowianskim blogu wspominam o wedach, ktore utożsamiane ( błednie ) są właśnie z Hinduizmem,
  według moich „badań” kultura wedyjska ( wiara w słońce ) była rozsiana na całym swiecie również na ziemiach słowiańskich. Dowodem na to jest obecna mitologia nordycka która wspomina o drzewie życia stąd wiara w święte drzewa i ogólny szacunek do przyrody. Odyn, Thor, Pierun, Weles, Wisznu,Siwa (Sitwa) to bogowie wedyjscy. I jescze ślady w naszym języku: kultura ( kult-u-Ra ). Na zakonczenie jeżeli chcecie wiedziec ( najprawdopodobnie ) co jedli słowianie Wedy a szczególnie ayurvedę, warto się zagłębić polecam.

  Polubienie

  • W ajurwedzie nie zaleca się jadania czerwonego mięsa. Słowianie nie spożywali mięsa w takich ilościach jak zwykło się uważać. Jadali mięso od tak zwanego święta albo mogli nie jadać go w ogóle. Świadczą o tym odkrycia archeologiczne.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s